Damir Džumhur se plasirao u 1/8 finala Challenger turnira

Bh. teniser Damir Džumhur (154. ATP) savladao je favorizovanog Arthura Rinderknecha (96. ATP) i tako sebi osigurao nastavak učešća u turniru.

Džumhur je pobijedio nakon dva sata igre, a rezultat je bio 6:4, 3:6, 6:3 u setovima.

Naš teniser je već u trećem gemu uzeo break. Ubrzo ga je potvrdio i poveo sa 3:1. Imao je šansu da kod sedmog gema osvoji set novim breakom, ali mu to ipak nije uspjelo. Nakon servisa, Džumhur je poveo u setovima.

Tokom drugog seta, Damir i Arthur su igrali ujednačeno, ali Francuz je ipak uspio napraviti break. Break je bio dovoljan za osvajanje drugog seta te je rezultat bio 1:1 u setovima.

U odlučujućem setu, Džumhur pravi brejk na 4:3 kojeg potvrđuje u narednom gemu za pobjedu i plasman u 2. kolo Challengera u Kanberi.

Džumhur će u narednom meču igrati protiv švicarskog tenisera Alexandra Ritscharda (221. ATP) koji je savladao Jirija Veselyja (292. ATP) i tako prošao u naredni krug takmičenja.