Sarajevski derbi završen ubjedljivom pobjedom Željezničara

(Foto: FK Željezničar)

Jučer je u okviru 21. kola WWin lige BiH na stadionu “Grbavica” održan susret između gradskih rivala Željezničara i Sarajeva, a završen je pobjedom domaće ekipe od 3:0.

Grbavica je u jučerašnjem susretu bila ispunjena navijačima Željezničara koji su bodrili svoj klub do posljednje minute, dok navijači Sarajeva nisu mogli prisustvovati utakmici zbog, već poznatog, incidenta koji se jučer desio.

Prvi pogodak za domaće postigao je Amer Hiroš u 12’ minuti iz slobodnog udarca sa preko 30 metara. Igrači su u svlačionicu otišli sa rezultatom 1:0.

U nastavku igre, gosti su imali nekoliko prilika koje nisu bile opasne po gol Željezničara. U 53’ minuti Oliveira izvodi slobodan udarac, ali pogađa samo igrače u živom zidu.

Nešto kasnije, tačnije u 58′ minuti susreta, Marin Galić povećava prednost Željezničara na 2:0Trener Sarajeva, Simon Rožman, izvršio je nekoliko izmjena u svojoj ekipi kako bi popravio kvalitet njihove igre.

Međutim, u 69’ minuti Galić ponovno trese mrežu Ilieva za konačnih 3:0. Rožman je još jednom pokušao izmjenama “probuditi” svoje igrače, ali bezuspješno.

Na samom kraju utakmice, golman Bordo ekipe dobio je crveni karton te ga je na golu zamijenio Renan Oliveira.

Ovom pobjedom Željezničar je izašao iz opasne zone, a Sarajevo je ugrozilo poziciju koja ekipu može odvesti u Evropu.