Veliko razočarenje navijača Željezničara, Tuzla City odnijela ubjedljivu pobjedu

1′ minuta igre, Željezničar gubi nakon izvanredne akcije domaćih, Nukić prošao između Drine i Selimovića i zatresao mrežu Muftića.

Akcija domaće ekipe, Mehanović šutirao, Muftić odbija loptu koja odlazi do Nukića, a on opet zatresao mrežu Željezničara te već u 5′ minuti Tuzla City ima prednost od 2:0.

Udarac iz ugla za Tuzla City u 10′ minuti, Dekimeđac šutirao direktno iz kornera, Muftić brani.

Lopta u 16′ minuti igre ponovo u šesnaestercu gostiju, Pantelić šutira, Selimović se dobro postavio i izblokirao udarac.

U 17′ minuti prvi korner za Željezničar, nema opasnosti po gol Lolića.

Amoah pokušava proći u šesnaesterac Tuzla City-a, ali ne uspijeva, stoga šutira sa 20 metara, lopta ide daleko od gola.

Centaršut Ovčine u 23′ minuti, Lolić sigurno hvata loptu.

Kontra Tuzla City-a u 29′ minuti, Mehanović dodaje Panteliću, on šutira, Muftić brani.

Korner za domaći tim, Mehanović dolazi do lopte, međutim udarac mu je izblokiran, onda Bihorac zakucava loptu pod prečku, od 32′ minute Tuzla City ima prednost od 3:0.

Još jedna greška Željezničara, Panteli jedan na jedan s Muftićem, ali on odlično brani.

U 40′ minuti dvostruka izmjena u ekipi Željezničara, Kosorić i Drljo na terenu umjesto Drine i Allysona.

Ponovo šansa za Nikića da dođe do svog trećeg pogotka, međutim ne uspijeva zatresti mrežu gostiju.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena, Mekić pokušao smanjiti prednost fomaćih, njegov šut izblokiran.

Slobodan udarac u nadoknadi za Tuzla City, Čolić šutirao, Muftić ponovo sigurno brani.

Amoah u napadu, sam protiv golmana Lolića koji uspijeva izbiti loptu iz nogu Željinog napadača.

U 48′ minuti Amoah ubacuje u šesnaesterac sa lijeve strane, nema nikoga od njegovih saigrača.

Pokušaj Selimovića u 49′ minuti, lopta odlazi visoko preko gola.

Drljo šutira u 51′ minuti, brani golman domaćih.

Ponovo šutira Drljo u 53′ minuti igre, lopta pogađa u ruku jednog igrača Tuzla City-a, sudija ne smatra da je penal za goste.

Žuti karton za Al-Jabera u 58′ minuti.

Odličan pokušaj glavom Pantelića, lopta išla pod prećku, Muftić sjajno brani.

Dvostruka izmjena u domaćoj ekipi, Sušić i Nukić odlaze na klupu, umjesto njih u igri Ordagić i Hadžić.

Nova prilika za Tuzla City, Hadžić izlazi pred Muftića, ali on još jednom sjajno interveniše.

Šansa za Željezničar, šutira Štilić, Lolić uspijeva odbraniti.

Pokušaj Al-Jabera u 68′ minuti sa 12 metara, bez pogotka.

Odlična prilika za goste u 71′ minuti utakmice, Mekić šutira, brani Lolić, onda Al-Jaber pokušao sa nekoliko metara iskosa, lopta odlazi pored gola.

Prilika na drugoj strani za Tuzla City, Ordagić šutira, Muftić ipak brani.

Dvostruka izmjena kod Željezničara, iz igre izašli Selimović i Rustemović, u igru ušli Biber i Haračić.

Pokušaj glavom Krpića nakon kornera u 78′ minuti, Lolić sigurno brani.

Još jedna izmjena kod domaćih, Garčević umjesto Kobiljara.

Žuti karton za Ordagića u 83′ minuti zbog prigovora.

Sjajna šansa za domaće da povećaju vodstvo, Garčević šutira, Muftić odbranio glavom.

Izmjene u Tuzla City-u, Pantelić i Mehanović napustili teren, u igru ušli Jašaragić i Redžić.

Pokušaj Mekića u 92′ minuti, šut blokirao Nikić.

Opasnost po gol Željezničara, Garčević šutira u 94′ minuti, još jedna sjajna intervencija Muftića.

Susret završen pobjedom Tuzla City-a od 3:0.