Zrinjski poražen u Nizozemskoj, Alkmaar pobijedio pogotkom s jedanaest metara

U petom kolu Konferencijske lige, HŠK Zrinjski odmjerio je snage sa AZ Alkmaarom.

Prva prilika za domaćine u 6′ minuti, Mihailović odlično šutirao, ali Bilbija je uspio izblokirati udarac, prvi korner na utakmici.

Nakon izvedenog kornera, Senić izvrsno interveniše, drugi korner za Alkmaar u 7′ minuti.

U 10′ minuti igre, prvi udarac u okvir gola, Pavlidis pokušao glavom, međutim Marić brani sa sigurnošću.

Prvi ozbiljniji napad za Zrinjski u 12′ minuti, Ćorluka centrira, lopta ne uspijeva doći do Ivančića, Ryan hvata loptu.

Napad za domaćine u 16′ minuti igre, ali akcija završava bezuspješno jer Pavlidis pravi faul.

Dvije minute kasnije, Ćuže pokušava zaprijetiti golmanu Alkmaara, lopta odlazi u korner.

U 18′ minuti, korner je izveden bez ikakvih prijetnji za Ryana koji sigurno hvata loptu.

20′ minuta, korner za Alkmaar, Malekinušić odlično reaguje.

Malekinušić blokira šut domaćih u 22′ minuti, igrači Alkmaara traže penal, sudija gleda VAR zbog eventualnog igranja rukom Malekinušića.

Nakon tri minute, sudija Derevinsky donosi odluku da neće biti jedanaesterca za Alkmaar.

U 27′ minuti korner za domaći tim, igrači Alkmaara ponovo traže penal, međutim ipak se izvodi još jedan korner.

Napad za Zrinjski u 33′ minuti, Hrvanović u ofsajdu.

U 36′ minuti, Poku u nedozvoljenoj poziciji.

Pokušaj Bilbije, ali Ryan sigurno brani mrežu.

Pokušaj Pokua u 37′ minuti, lopta odlazi pored gola.

Domaćini napadaju u 39′ minuti, gol mostarskog kluba nije ugrožen, Marić odlično hvata loptu.

Slobodan udarac za Zrinjski u 41′ minuti, Ivančić centrirao, Senić u ofsajdu.

Izmjena u ekipi Alkmaar, Bazoer napustio igru zbog povrede, Penetra ušao na teren u 42′ minuti.

Još jedan pokušaj za domaću ekipu, Marić ponovno brani.

Prilika za Pavlidisa u na kraju prvog poluvremena, ali ipak u svlačionice igrači obje ekipe idu bez ostvarene prednosti.

Na samom početku drugog poluvremena, Sugawara šuta iz slobodnog udarca, lopta odlazi preko gola.

U 56′ minuti Mihailović šutira s veće udaljenosti, ali bez uspjeha.

Odlična reakcija Malekinušića u 56′ minuti igre, Pavlidis šutirao s nekoliko metara udaljenosti od gola Zrinjskog, loptu u korner izbacio Malekinušić.

U 57′ minuti Ćuže napravio faul nad Pavlidisom, dosuđen jedanaesterac za Alkmaar.

Pavlidis šutira, zatresa mrežu Zrinjskog u 59′ minuti i dovodi svoju ekipu u prednost od 1:0.

Senić napušta igru zbog povrede u 66′ minuti, umjesto njega na terenu Kiš.

Odličan nastup golmana mostarske ekipe u 71′ minuti kada je odbranio jedan udarac domaćih s desetak metara, a zatim i drugi s dva-tri metra udaljenosti od gola.

Pokušaj Penetre makazicama u 77′ minuti, bez pogotka.

Ćorluka izvodi centaršut u okvir gola, Ryan interveniše.