Odigrane utakmice 1/16 finala Kupa Bosne i Hercegovine

U šesnaestini finala Kupa BiH na Gradskom stadionu Hadžići snage su odmjerili FK Radnik i FK Borac, dok se na Gradskom stadionu u Foči odigrao susret između FK Sutjeska i NK Široki Brijeg.

Susret u Hadžićima okončan je pobjedom Borca rezultatom 0:1, a strijelac jedinog pogotka na ovoj utakmici bio je Stojan Vranješ koji je zatresao mrežu Mudželeta u 26′ minuti igre. Vinko Marinović, trener FK Borac, nakon utakmice izjavio je da je zadovoljan igrom svoje ekipe s obzirom da je utakmica odigrana u poprilično teškim uslovima. Čestitao je svojim igračima što su se borili i na koncu stigli do pobjede. Također, spomenuo je da su neki igrači koji do sada nisu često igrali, dobili priliku i iskoristili je.

U Foči je NK Široki Brijeg odnio pobjedu nakon izvođenja jedanaesteraca. Utakmica u zvaničnih 90′ minuta igre završena je remijem te su penali presudili koji tim će proći u osminu finala Kupa BiH. Sutjeska je dobro započela izvođenje jedanaesteraca, Đorđević, Mojović i Milutinović osigurali su vodstvo od 3:1 u penalima. Za Široki Brijeg, Ćavar odlično izvodi penal dok Musa ne uspijeva doći do pogotka. Ipak, sreća je danas više pratila Široki Brijeg. Blagojević i Mihajlović ne dolaze do pogotka za svoju ekipu te momčad Marijana Budimira odnosi pobjedu nakon penala završenih rezultatom 3:4.

Nakon pobjeda u šesnaestini finala, FK Borac i NK Široki Brijeg osigurali su svoje mjesto u osmini finala Kupa Bosne i Hercegovine i pridružili se ekipama Slobode, Zrinjskog, Slavije, Veleža, Tuzla City-a, Zvijezde 09, GOŠK-a, Igmana, Sarajeva, Posušja, Laktaša, Stupčanice, Jedinstva i Sloge.