Završen derbi kola u Mostaru, Vehabović osigurao tri boda svojoj ekipi

Prvi napad na utakmici u 4′ minuti, Beganović ubacio loptu, ali golman Veleža odlično reaguje.

U 7′ minuti ponovo opasnost po gol Hadžikića, međutim dosuđena nedozvoljena pozicija.

Minutu kasnije pokušaj Hasića koji je blokiran, Radović zatim šuta sa 30-ak metara, bez pogotka.

Napad domaćih u 10′ minuti, Suljić centrirao, Mustafić otklonio opasnost.

Korner za Velež u 17′ minuti, nema opasnosti za Šahinovića, Haskić promašio loptu.

Ozbiljnija situacija pred golom Sarajeva u 19′ minuti igre, akcija po desnoj strani, Vehabović centrirao, Beganović interveniše.

Još jedan pokušaj Veleža, Hrkać šutira sa 25 metara, nema opasnosti po gol Sarajeva.

Šturm u 23′ minuti centrirao s lijeve strane, nema nikoga od napadača domaće ekipe.

U 29′ minuti lopta pogodila Hrkaća u ruku, sudija ne smatra da je situacija za jedanaesterac.

Četvrti korner za Rođene u 32′ minuti, bez opasnosti po Šahinovića.

33′ minuta igre, Suljić pokušao zaprijetiti golu Sarajeva, Šahinović izvrsno brani.

Napad sarajevskog kluba u 34′ minuti, Čataković pred golom Veleža, Oliveira izbacuje loptu u korner.

Pokušaj Buljubašića u 35′ minuti igre, lopta odlazi visoko preko gola.

Centaršut Oreča, Đuričković skida loptu s glave Suljića.

U 39′ minuti prodor Oreča, međutim lopta ne dospijeva u noge Haskića.

Kontra Rođenih u 41′ minuti, Vehabović prijeti golu Sarajeva, Šahinović brani.

U 44′ minuti Šturm centrira, Haskić ne uspijeva doći do lopte.

Prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka.

Prva prilika u drugom dijelu utakmice za Velež, Oreč šutira sa 30 metara, Šahinović sigurno hvata loptu.

Oreč probija po desnoj strani, lopta dolazi do Pece, njegov šut izblokiran.

Izmjena u ekipi Sarajeva, R. Oliveira ulazi umjesto Čatakovića.

Hasić pokušava kombinovati sa Penarandom, Hadžikić zaustavlja napad.

Fenomenalan potez Oreča, majstorski izbacuje Penerandu iz igre, dodaje Šikalu, on jako dobro šutira, Šahinović se odlično snašao.

Rođeni ostvaruju prednost od 1:0 u 65′ minuti igre, Šturm centrirao, Vehabović se odlično postavio ispred gola i glavom poslao loptu u mrežu Sarajeva.

Dvostruka izmjena u ekipi Sarajeva, iz igre izašli Hasić i Peneranda, umjesto njih na terenu Anđušić i Kyeremeh.

Izmjena u ekipi Veleža, iz igre izašao Vehabović, u 76′ minuti u igru ušao E. Halilović.

Žuti karton u 77′ minuti za D. Halilovića.

Izmjena u 78′ minuti u gostujućoj ekipi, iz igre izašao Julardžija, umjesto njega Avramovski.

Kyeremeh u 79′ minuti šalje loptu u mrežu Veleža, pomoćni sudija donio odluku da je igrač bio u ofsajd poziciji.

U 80′ minuti Peco napušta teren, u igru ulazi Mlinarić.

Gosti napadaju u 84′ minuti igre, Avramovski centrirao, ali niko od njegovih saigrača nije u šesnaestercu.

Teren napušta Halilović u 87′ minuti, u igru ulazi Zvonić.

Minutu kasnije, s terena izlazi Haskić, umjesto njega Puce.